Novinky ze světa práva

Slavnostní křest knihy Ztracená léta – Příběh hokejového zločinu

Za účasti legend českého hokeje a předsedy Senátu Parlamentu České republiky jsme se zúčastnili slavnostního křtu knihy Ztracená léta – Příběh hokejového zločinu, která mapuje zatčení a odsouzení našich prvních hokejových mistrů světa v březnu 1950, těsně před odletem k obhajobě titulu na mistrovství světa v Londýně.

Nejvyšší správní soud konstatoval nezákonnost uzavření vnitřních sportovišť, bazénů a saun

Naše advokátní kancelář v zastoupení pěti provozovatelů vnitřních sportovišť, fitness center, bazénů a saun ve spolupráci s Českou komorou fitness podala v dubnu 2021 Nejvyššímu správnímu soudu návrh na zrušení části opatření Ministerstva zdravotnictví, kterým byl zakázán provoz vnitřních sportovišť, bazénů a saun. Včera dal NSS navrhovatelům za pravdu a konstatoval nezákonnost uzavření vnitřních prostor sportovišť.

Charitativní cyklojízda Na kole dětem

V Hlučíně odstartoval 12. ročník charitativní cyklojízdy Na kole dětem. Naše kancelář podporuje tento projekt, jehož cílem je za 10 dnů jízdy přes celou naši zemi vybrat peníze pro onkologicky nemocné děti. Přidejte se do pelotonu i vy, na pár kilometrů, nebo na celou etapu.

Náklady na právní zastoupení v mimosoudní fázi

Tento článek ve svém úvodu nabízí stručné shrnutí přiznání náhrady nákladů na právní zastoupení civilním soudem a dále se zabývá problematikou uplatnění nákladů na právní zastoupení v mimosoudní fázi.

Prohlášení advokátní kanceláře Urban & Hejduk v zastoupení hráče Ondřeje Kúdely k rozhodnutí Odvolací komise UEFA

Hráč Ondřej Kúdela ve středu 26. května 2021 v podvečer obdržel rozhodnutí Odvolací komise UEFA ohledně incidentu s hráčem Glenem Kamarou během zápasu Evropské ligy UEFA mezi týmy Rangers FC a SK Slavia Praha dne 18. března 2021.

Hledáme posilu do týmu International Desk

Do týmu International Desk hledáme studenty nebo koncipienty se zaměřením na řešení sporů, arbitráže a sportovní právo.

René Cienciala je nově zapsaným rozhodcem

René Cienciala je od 1. května 2021 rozhodcem zapsaným na seznamu u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky.

Doplnění návrhu na zrušení části opatření Ministerstva zdravotnictví

Daniel Truxa, zastupující Českou komoru fitness a další subjekty, dnes podal u Nejvyššího správního soudu doplnění návrhu, kterým reaguje na nové opatření MZČR, které bylo i přes výhrady NSS vydáno znovu v nezměněné podobě.

Implementace modelového zákona UNCITRAL o rozhodčím řízení do českého právního řádu

Platforma YCAP sdružující mladé právníky se zájmem o arbitráž v ČR, kterou spoluzakládal náš advokát René Cienciala, přichází s iniciativou rozvoje českého rozhodčího řízení tak, aby odpovídalo mezinárodním standardům a reflektovalo vývoj, ke kterému v posledních desetiletích došlo ve vyspělých jurisdikcích.