Novinky ze světa práva

Hledáme posilu na pozici paralegal/praktikant

Naše advokátní kancelář Urban & Hejduk hledá do svého týmu studenta/studentku práv na pozici paralegal/praktikant.

ČIPS uspořádal druhý ročník konference Prague Sports Law Day

Dne 24. března 2022 proběhla na Právnické fakultě Univerzity Karlovy konference Prague Sports Law Day 2022, kterou pořádala nově zakládaná platforma ČIPS. Ta v sobě skrývá Český institut práva sportovního, který plánuje sdružovat členy české juristické obce se zájmem o sportovní právo. Mezi zakládající členy institutu patří i naši kolegové Marek Hejduk, René Cienciala a Veronika Rudolfová.

Mezinárodní konference ICC Prague Arbitration Day 2022

Ve čtvrtek 7. dubna 2022 od 9:30 hod. se v Hotelu Marriott (V Celnici 8, Praha 1) uskuteční již čtvrtý ročník mezinárodní arbitrážní konference ICC Prague Arbitration Day 2022 („PAD“) s hlavním tématem: „How to succeed in arbitration on paper and in reality?“

Účinky reorganizačního plánu na zajištění pohledávky zástavním právem zřízeným třetí osobou

Tento článek se zabývá závěry rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR publikovaného v minulém roce pod sp. zn. 29 Cdo 567/2019, kterým Nejvyšší soud ČR vyloučil aplikaci § 356 odst. 3 insolvenčního zákona na zástavní dlužníky zajišťující reorganizačním plánem dotčenou pohledávku věřitele za insolvenčním dlužníkem. Na rozdíl od spoludlužnictví a ručení soud připustil zánik zajištění pohledávky zástavním právem k majetku třetích osob v závislosti na obsahu reorganizačního plánu.

Prohlášení advokátní kanceláře Urban & Hejduk v zastoupení hráče Ondřeje Kúdely k ukončení mezinárodní sportovní arbitráže CAS

Hráč Ondřej Kúdela obdržel potvrzující informaci od svých právních zástupců, že skotské orgány činné v trestním řízení proti němu nebudou podnikat žádné kroky ohledně incidentu s hráčem Glenem Kamarou během zápasu Evropské ligy UEFA mezi týmy Rangers FC a SK Slavia Praha dne 18. března 2021.

Náhrada škody cestujícím v letecké dopravě v případě zrušení letu

Tento článek se zabývá problematikou spojenou s uplatněním nároků cestujících v letecké dopravě na náhradu škody v případě zrušení letu vyplývající z Nařízení ES č. 261/2004 (dále „Nařízení“), a to ve světle nového rozhodnutí Nejvyššího soudu v ČR ze dne 24. 6. 2021, sp. zn. 25 Cdo 1271/2021 (dále jen „Rozhodnutí“), v jehož důsledku se práva cestujících na náhradu škody částečně rozšiřují.

Jmenování nového partnera pro mezinárodní řešení sporů a sportovní právo

Urban & Hejduk s potěšením oznamuje jmenování Reného Ciencialy novým partnerem advokátní kanceláře, a to s účinností od 1. ledna 2022. René se posouvá do nové pozice ze své role vedoucího mezinárodní desky a bude zodpovědný za mezinárodní spory a arbitráže, ochranu investic a sportovní právo.

Upevňujeme naši pozici v oblasti energetiky a nově jsme získali ocenění i v oblasti restrukturalizace a insolvence.

1. listopadu 2021 byly vyhlášeny výsledky 14. ročníku Právnické firmy roku. Hodnotitelé nás už počtvrté za sebou zařadili mezi doporučované kanceláře v oblasti „Energetiky a Energetických projektů“ a nově byl tým partnera Jakuba Jirovce oceněn i v oblasti „Restrukturalizace a insolvence“.

Povinnosti vlastníka jednotky vůči osobě odpovědné za správu domu

Vlastnictví jednotky neznamená jen neomezené právní panství nad ní, nese s sebou totiž i povinnosti vůči ostatním vlastníkům. Víte, jaká oprávnění má osoba odpovědná za správu domu, nejčastěji společenství vlastníků (dále jen „SVJ“), vůči Vám jako vlastníkovi? V případě, že si nejste jisti odpovědí na tuto otázku, doporučuji přečíst následující článek.