Novinky ze světa práva

SMĚRNICE NIS2 A NOVÝ ZÁKON O KYBERBEZPEČNOSTI

Nová směrnice EU o kybernetické bezpečnosti (NIS2) je základem nové evropské strategie pro kybernetickou bezpečnost na úrovni státních institucí i soukromých subjektů.

Hromadné žaloby

Dne 10. dubna 2024 byl ve třetím čtení v Poslanecké sněmovně schválen návrh zákona o hromadném občanském řízení soudním, který nyní míří do Senátu. Lze tedy očekávat, že zákon začne platit již ve druhé polovině letošního roku. V této souvislosti doporučujeme klientům provést revizi interních procesů a smluvní dokumentace, aby preventivně eliminovali potencionální rizika, která by byla způsobilá k vymáhání nároků zákazníků cestou hromadné žaloby.

Jaké změny přinesla novela energetického zákona, účinná od 1.1.2024 do smluvních vztahů se zákazníky?

Monika Hauznerová zrekapitulovala nejzásadnější změny ve smluvních vztazích se zákazníky, které od 1. ledna 2024 přinesla novela energetického zákona.

Monika Hauznerová je novou vedoucí advokátkou kanceláře Urban & Hejduk

Monika Hauznerová posílila tým vedoucích advokátů v advokátní kanceláři Urban & Hejduk.

SHRNUTÍ ZMĚN V OBLASTI DANĚ Z PŘÍJMŮ FYZICKÝCH OSOB V DŮSLEDKU PŘIJETÍ TZV. KONSOLIDAČNÍHO BALÍČKU

Od 1. 1. 2024 se v důsledku přijetí tzv. konsolidačního balíčku mění celá řada pravidel v oblasti daní a poplatků.

PF 2024

Advokátní kancelář Urban & Hejduk jmenovala nové vedoucí advokáty

Zuzana Ottová a Petr Souček byli advokátní kanceláří Urban & Hejduk jmenováni do pozice vedoucích advokátů, a to s účinností od 1. října 2023.

Zákoník práce – co se od 1. října 2023 mění

Jak jsme Vás nedávno informovali, v některých oblastech pracovního práva nás čekají změny. Novela zákoníku práce (a některých dalších zákonů) byla před několika dny vyhlášena ve Sbírce zákonů, známe tedy její finální podobu. Většina změn bude účinná od 1. 10. 2023.

Advokátní kancelář Urban & Hejduk jmenovala nové vedoucí advokáty

Daniel Truxa a Jakub Valenta byli advokátní kanceláří Urban & Hejduk jmenováni do pozice vedoucích advokátů, a to s účinností od 1. července 2023.