Staňte se součástí našeho týmu

Klíčem k dosažení úspěchu v advokacii je skvělý tým právníků. Proto kontinuálně hledáme vhodné kolegy do našeho mladého týmu, a to jak z řad studentů vyšších ročníků, tak advokátních koncipientů a advokátů.

Advokátní koncipient/ka

se zaměřením na ENERGO, LITIGACE, ARBITRÁŽE A INSOLVENCE

Vážené kolegyně a kolegové,

aktuálně hledáme posilu na pozici advokátní koncipient/ka se zájmem o práci především v oborech energo, litigací, arbitráží a insolvencí, ve kterých se řadíme ke špičkám v oboru.

Nehledáme nutně snaživce nabitého znalostmi, který umí citovat paragrafy rozličných podzákonných předpisů pozpátku; pro začátek to není na škodu, ale v delším běhu si spíše ceníme selského rozumu, nadhledu, věcného přístupu a z toho plynoucí schopnosti problém uchopit po praktické stránce (prioritně s ohledy na potřeby klienta).

Zkušenost z předních kanceláří je určitě výhodou, protože takové standardy držíme. Nejedná se však o nutnou podmínku zahájení spolupráce.

Angličtina je základ; pokud ji dobře ovládáte, tak odbornou znalost už v praxi doženete.  

Práce u nás nebude limitovaná výlučně na energetiku a soudní spory. Naopak, určitě je v naší kanceláři prostor zapojit se do další agendy a máme na tom i zájem, protože si myslíme, že při až příliš úzké specifikaci lze v advokacii obtížně poskytovat kvalitní a komplexní služby, které klient opravdu potřebuje a o které usilujeme.  

O zajímavé kauzy, kde se člověk potká se zvučnými jmény, jak na straně klientů, tak na straně právních zástupců protistran u nás nouze není. V energetice a v litigacích hrajeme první ligu.

Myslíme si, že naše kancelář představuje ne zcela běžnou kombinaci kvality, kterou si drtivá většina nás přináší z let praxe v těch nejpřednějších kanceláří v Čechách, včetně mezinárodních, a zároveň pracovního prostředí nesvázaného pravidly, řády, směrnicemi a některými neduhy velké korporace. Máme to takto rádi. Je ale třeba říct, že nám to umožňuje nejen střední velikost cca 20 právníků, ale i to, nebo především to, že každý z nás má elementární smysl pro odpovědnost, týmovou práci a respekt k ostatním. Černí pasažéři se u nás moc neohřejí.

Jsme v advokacii, takže se u nás pracuje. Z naší zkušenosti spíše méně, než v top českých a mezinárodních kancelářích. Po 18. hod. u nás jsou chodby spíše prázdné. Když ale hoří, je třeba hasit, a nebudeme si nalhávat, že to vyžaduje práci po večerech, třeba i po delší dobu.

Nejen z práce a peněz je člověk živ, takže se nezřídka setkáváme i mimo práci, v hospodě, na beach volejbalu, na společném víkendu apod.

Nenabídneme Vám odměnu jako v mezinárodní kanceláři, ale s těmi předními českými už sneseme srovnání. Díky tomu jsme v minulosti mohli přivítat mnoho kolegů z předních českých i mezinárodních kanceláří. Konkrétní mzdu rádi nabídneme v návaznosti na pohovor a po seznámení s Vaší praxí a dovednostmi.

Máme zájem o dlouhodobou spolupráci. Všichni koncipienti, kteří složili advokátní zkoušky, u nás následně pokračovali jako advokáti. Někteří advokáti u nás dokonce začali už jako studenti. Maminkám na mateřské/rodičovské rádi vycházíme vstříc a hledáme formu a rozsah zapojení, který je pro ně vyhovující.

Pokud Vás výše uvedené zaujalo, rádi si přečteme Váš životopis a pozveme Vás na pohovor. Tak se nám ozvěte 😊

Právní asistent / asistentka

Nabízíme:

  • Příležitost zapojit se do týmu, kde získáte praktické zkušenosti s arbitrážemi, sportovním právem, soudními spory, energetikou, reorganizacemi, M&A, korporátním právem;
  • Zajímavou a různorodou práci s širokým spektrem klientů;
  • Perspektivu kariérního růstu po ukončení studia (máme zájem o dlouhodobou spolupráci a pokračování po skončení studia na pozici koncipienta);

Požadujeme:

  • Studenta/Studentku 3. až 5. ročníku právnické fakulty se zájmem o prohloubení znalostí práva a získání praktických zkušeností;
  • Dobrou znalost anglického jazyka slovem i písmem;
  • Odpovědný přístup k práci, samostatnost, pečlivost a smysl pro detail;

Chci se stát součástí týmu

  • Vyberte
  • Advokát
  • Backoffice
CV v českém jazyce
CV v anglickém jazyce