Novinky ze světa práva

Hledáme posilu do týmu International Desk

Do týmu International Desk hledáme studenty nebo koncipienty se zaměřením na řešení sporů, arbitráže a sportovní právo.

René Cienciala je nově zapsaným rozhodcem

René Cienciala je od 1. května 2021 rozhodcem zapsaným na seznamu u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky.

Doplnění návrhu na zrušení části opatření Ministerstva zdravotnictví

Daniel Truxa, zastupující Českou komoru fitness a další subjekty, dnes podal u Nejvyššího správního soudu doplnění návrhu, kterým reaguje na nové opatření MZČR, které bylo i přes výhrady NSS vydáno znovu v nezměněné podobě.

Implementace modelového zákona UNCITRAL o rozhodčím řízení do českého právního řádu

Platforma YCAP sdružující mladé právníky se zájmem o arbitráž v ČR, kterou spoluzakládal náš advokát René Cienciala, přichází s iniciativou rozvoje českého rozhodčího řízení tak, aby odpovídalo mezinárodním standardům a reflektovalo vývoj, ke kterému v posledních desetiletích došlo ve vyspělých jurisdikcích.

Náš advokát René Cienciala v rozhovoru pro DVTV o případu hráče Ondřeje Kúdely

Jaké argumenty na obranu hráče Kúdely René Cienciala předložil? Jaké budou další kroky? Podívejte se na rozhovor pro DVTV.

Nejvyšší správní soud se vyjádřil k testování zaměstnanců

Nejvyšší správní soud dnes vydal rozhodnutí, v němž poukázal na nezákonnost již zrušeného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, které nařizovalo zaměstnancům přesný postup při pozitivním výsledku testování na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2.

Prohlášení advokátní kanceláře Urban & Hejduk v zastoupení hráče Ondřeje Kúdely k rozhodnutí Kontrolní, etické a disciplinární komise UEFA

Hráč Ondřej Kúdela dnes obdržel rozhodnutí Kontrolní, etické a disciplinární komise UEFA ohledně jeho incidentu s hráčem Glenem Kamarou během zápasu Evropské ligy UEFA mezi týmy Rangers FC a SK Slavia Praha dne 18. března 2021.

Návrh na zrušení části opatření Ministerstva zdravotnictví

Advokátní kancelář Urban & Hejduk v zastoupení pěti provozovatelů vnitřních sportovišť, fitness center, bazénů a saun ve spolupráci s Českou komorou fitness podala v úterý 13. 4. 2021 Nejvyššímu správnímu soudu návrh na zrušení části opatření Ministerstva zdravotnictví.

Je opatření Ministerstva zdravotnictví diskriminační?

Česká komora fitness, zastoupená naším advokátem Danielem Truxou, ve čtvrtek poslala Ministerstvu zdravotnictví předžalobní výzvu, v níž žádá, aby vládní opatření nediskriminovala jejich odvětví.